PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W GOŁAŃCZY

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W GOŁAŃCZY

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W GOŁAŃCZY

Zrzut ekranu http://publiczneprzedszkole.golancz.pl/

  • Uroczyste otwarcie placówki oświatowej – przedszkola nastąpiło 5 września 1983 r. Uroczystość uświetnili swoją obecnością honorowi goście: Naczelnik Miasta i Gminy w Gołańczy mgr inż. Jerzy Biesiadziński oraz przedstawiciele miejscowych zakładów pracy. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał NMiG w Gołańczy J. Biesiadziński i dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołańczy mgr A. Bielecki. W obecności dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola przekazano placówkę dyrektorce przedszkola B. Zielińskiej. Najwspanialsze wspomnienia z tego dnia to występy artystyczne dzieci przedszkolnych ? wiersze, tańce i piosenki. Otwarciu przedszkola przyświecało hasło: „Bo przedszkole uczy, bawi nas; bo w przedszkolu miło płynie czas”. Uroczystość zakończono zwiedzaniem placówki.

BANER

 

  • Obiekt przedszkola to budynek wolnostojący o dwóch kondygnacjach. W przedszkolu znajduje się szatnia dla dzieci, pięć sal zajęć dla dzieci z sanitariatami i zapleczami, biblioteka, gabinety: dyrektora, lekarski i pedagogiczny, biuro intendentki, pomieszczenia kuchenne, pralnia, szatniai sanitariaty dla personelu, hol korytarze, pomieszczenia gospodarcze i magazyny. Budynek otoczony jest tarasem i ogrodem wyposażonym w urządzenia terenowe oraz sprzęt do zabaw dla dzieci.
  • Po uroczystym otwarciu, już następnego dnia placówka rozpoczęła normalny rytm pracy wychowawczo-dydaktycznej. Do przedszkola przyjęto 141 dzieci. Utworzono cztery grupy: dwie grupy ?starszaków”, grupę ?średniaków” oraz grupę ?maluchów”. W roku szkolnym 1983/84 dziećmi opiekowali się: dyrektor przedszkola, 8 nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz 5 pracowników obsługi.
  • W roku 1992 do naszego przedszkola zostały przyłączone oddziały przedszkolne w Laskownicy, Panigrodzu i Chawłodnie. Od 1 września 2003 roku oddział przedszkolny w Panigrodzu został przeniesiony do szkoły.